Путівки. Тури. Відпочинок в Україні і за кордоном

12.11.2009 - Про Пулу


Про Пулу

Пула - це одночасно великий морський порт, міжнародний туристичний центр і місто з багатим культурним минулим, про яке свідчать памятники давньоримської архітектури, що збереглися до наших днів.
Пула найбільше місто Істрії, яке розташоване в тихій бухті на північному заході півострова. Клімат мякий середземноморський.Історія Пули

 Місто було засноване древніми греками три тисячі років тому. Пула згадується ще в легенді про аргонавтів.   У 45-46 роках до н.е. Пула отримала статус Римської колонії, це і привело до її стрімкого розвитку.   Після падіння Римської імперії Пула належала венеціанцям. А, коли, у звязку з багаточисельними війнами і епідеміями Венеція прийшла до занепаду, Пула протягом декількох років знаходилася в сильному запустінні.  У 1799 р. колишня венеціанська частина Істрії перейшла до Австрії, яка до того моменту вже володіла решта території півострова. Але Австрія почала війну з Наполеоном, і на початок 1806 р. Істрія стала частиною наполеонівської провінції Іллірікум, але пізніше знову повернулася у володіння Австрії.   У 1859 році Австро-угорська імперія починає створювати з Пули найпотужнішу військово-морську базу в Адріатиці. Місто перетворилося на індустріальний порт.  Після першої світової війни Пула перейшла під владу Італії. А в 1947 році Істрія була приєднана до Хорватії.

Визначні місця

Одна з головних памяток Пули - римський амфітеатр Колізей, побудований в 1 столітті нашої ери. Це один з найбільших Колізеїв світу, який до того ж прекрасно зберігся.  

Тріумфальна арка Сергиуса, побудована в 27 столітті до н.е. тепер є частиною міських воріт. Зовнішня сторона арки прикрашена колонами і фризами. 

 Храм Августа був зведений в 2 столітті до н.е. Після приходу християнства храм використовувався як церква. А в 14 ст став зерносховищем. Поряд з храмом Августа знаходиться будівля старої Ратуші (1296 р), яка неодноразово перебудовувалася, але все таки зберегла романські і ренесансні риси. 

 У Франциськанській церкві (1314 р) зібрана прекрасна колекція картин, середньовічних фресок і римської мозаїки. 

 У Венеціанській фортеці (17 ст), яка підноситься на одному з найвищих пагорбів в центрі старого міста, знаходиться Історичний музей. Більшість експонатів на тему  морської історії Пули.

Поради туристам

З Пули можна зїздити на екскурсію в Венецію.

Щорічно  в Пулі проводяться Кінофестиваль і Фестиваль оперної музики.

Пунта Верудела - туристичний центр на півострові Верудела, недалеко від Пули. Комплекс складається з декількох готелів, басейнів, водяних гірок, торгового центру.

Медулин - курорт в 10 км південіше Пули. Красиві, затишні бухти Медулина користуються великою популярністю у яхтсменів зі всього світу.

Транспорт. В центрі міста, на вул. Mate Balote, знаходиться автовокзал. Звідси курсують  автобуси до Ріеки - 18 маршрутних рейсів в день, до м. Ровінь - 20 рейсів в день, до Пореча - 12, 8 - до Загреба. До комплекса Пунта Верудела організованний маршрутний автобус 2, який курсує кожні 15 - 30 хв. З 6.00 до 22.30. Залізнодорожний вокзал знаходиться на відстані 1 км. від міста.

Ресторани. В Старому місті є багато затишних  ресторанчиків, які славляться своєю середземноморською кухнею.

Сувеніри. В якості сувеніра тут можна придбати місцеві сири, шкіряні вироби, місцеве бренді.Опубліковано на сайті: http://www.gryntour.lviv.ua
Прямая ссылка: http://www.gryntour.lviv.ua/news/view/158.html