Путівки. Тури. Відпочинок в Україні і за кордоном

20.11.2009 - Про Марибор


МАРИБОР - друге за величиною місто Словенії, яке  розташоване на двох берегах ріки Драва.

Місто нараховує 105 тис. мешканців і є важливим промисловим, економічним та культурним центром країни. Назва міста пішла від назви середньовічного замку Марбург. Статус міста Марибор отримав в 1254 р. - це було місто  ремісників, купців, торгові шляхи міста проходили через райони Австрії, Угорщини, Хорватії. Місто було міцно укріплене від турецької  навали , його охороняли три замки та фортеця  з вежами, чотири з яких збереглися до наших днів: це Водяна вежа,  в якій  розташована винотека, Судова вежа, вежа Челігія та Єврейська вежа, збереглася також синагога, яка  тепер вважається церквою Всіх Святих. Цей район  мешканці називають Лентом, а деколи -  дравською Венецією, тут колись знаходилася пристань, до якої  пришвартовувалися нові баржі, плоти та човни. Сьогодні після реконструкції Лент став одним з найпривабливіших районів Марибора.

З трьох замків, які колись захищали Марибор вцілів тільки один побудований в XV ст.- пізня готика. В цьому замку розташований краєзнавчий музей з багатою колекцією. Замок цікавий  як памятник архітектури : капелла Поретанської Богоматері (1653), рицарська зала оздоблена різьбою та фресками, парадні сходи в стилі пізнього барокко. Перед замком - Замкова площа, на якій розташована колона Св.Флоріана XVII ст. На іншій площі  єпископа Антона Мартіна Сломшека стоїть  готична колона-світильник (1517). Місто  прославилося  як важливий економічний центр не тільки Словенії, але й колишньої Австрійської імперії. Бурхливе зростання Марибору починається з другої половини XIX ст. Місто було одним з важливих центрів словенського національного руху.

Марибор - найпопулярніший  гірськолижний курорт Словенії. До послуг туристів лижні траси різної складності, обладнані сучасні витяги та трампліни. Працюють гірськолижні школи, пункти прокату для лижників та сноубордистів. Траси достатньо освітлені, є можливість кататися навіть вночі. Сезон катання з грудня до березня.

Саме в Маріборському Похорьї є можливість обєднати катання з лікуванням в СПА-комплексах з термальними водами, провести цікаво час , ознайомитися з культурними визначними памятками, відвідати безліч ресторанчиків та кафе та скуштувати національну кухню і словенське вино.


Опубліковано на сайті: http://www.gryntour.lviv.ua
Прямая ссылка: http://www.gryntour.lviv.ua/news/view/163.html