Путівки. Тури. Відпочинок в Україні і за кордоном

02.12.2009 - Про Дебрецен


Дебрецен - друге за розмірами місто в Угорщині з загальною чисельністю мешканців близько 200 тисяч чоловік. Це відомий бальнеологічний курорт та неофіційна столиця східної Угорщини. Хоча двічі воно було і законною столицею Угорщини: перший раз в 1849 році під час революції та війни за незалежність, другий раз впродовж Другої світової війни. Місто раніше називали кальвіністським Римом, оскільки саме тут почала активно впроваджуватись нова релігійна течія 16 ст. - Кальвінізм, яка набула тут такої масовості, що Дебрецен став  центром цього віросповідання.

Утворилось місто шляхом злиття кількох невеличких сусідніх поселень, ще у 1235 році. В 15-16 ст. місто стало важливим торговельним центром, тут проводилась величезна кількість ярмарок, а в 1693 році воно, як і вся Угорщина, було включено до великої Габсбурзької імперії.

Гордістю Дебрецену є Реформаторський Собор, який є не лише релігійною памяткою, а й найбільшим реформаторським храмом в Угорщині, який вміщає близько 5 тисяч чоловік. Це свого роду символ міста, чудовий взірець архітектури класицизму.

Ще одне визначне місце Дебрецену - парк Надєрде (Великий Ліс) розміщений в північній частині міста. З 1939 року він став природним заповідником. Тут знаходиться відомий лікувальний комплекс з термальними ваннами. В парку також можна  відвідати зоопарк та парк розваг.
В місті знаходиться і безліч інших цікавих споруд, зокрема: готель Араньбіка - найстаріший діючий готель в країні, міська Ратуша, найбільший вітряк в центральній Європі, музей Дері, де зібрана величезна колекція картин, археологічних та етнографічних експонатів.

Щороку в серпні в Дебрецені проходить мальовничий Квітковий Карнавал.


Опубліковано на сайті: http://www.gryntour.lviv.ua
Прямая ссылка: http://www.gryntour.lviv.ua/news/view/173.html