Путівки. Тури. Відпочинок в Україні і за кордоном

07.11.2008 - Про Чорногорію


 Є такі місця на планеті, де, побувавши один раз, хочеться повернутися знову. Чорногорія належить до їх числа не випадково.

Тут поєднані в чудовій гармонії контрасти природи: чисті, лазурні води Адріатичного моря з його численними пляжами, суворі та величні гори, які торкаються вершинами хмар та пальмові дерева, які незалежно від пори року дивують нас своїм віком і красою. Міста зберігають багатовікову історію країни. Тут живуть горді і гостинні люди, які завжди з великою теплотою відносяться до туристів.

В Чорногорії є все необхідне для гарного відпочинку - чудовий клімат, тепле море, гарні пляжі, хороший сервіс. Ви зможете здійснити подорож на яхті, поплавати з аквалангом, порибалити. На Вас чекають цікаві екскурсії на комфортабельних автобусах і катерах. Відкрийте для себе цей казковий край і хороший спогад про нього завжди буде з вами.

Географія
Чорногорія знаходиться на півдні Європи, на Адріатичному узбережжі Балканського півострова.
Площа всього 13 812 кв. км.


Рельєф — переважно гірський.

Населення— 650 тис. мешканців (44 % — чорногорці, 32% — серби, решта— боснійці, албанці, мусульмани іншого етнічного походження, хорвати)
Релігія - чорногорське і сербське населення в основному сповідає православ`я, національні меншини-іслам і католицизм.

Мова- чорногорська (під час перепису 2003 року 63,5 % опитаних у графі «Рідна мова» зазначили «сербська», 22 % — «чорногорська»; відмінності між обома мовами незначні).

Столиця- Подгориця, місце розташування уряду та парламента, Цетіньє - культурна столиця

Природа
В 1991 році Чорногорія була проголошена країною чистої і захищеної природи.
Ось кілька її природних красот:
• найвища вершина гірського масиву Дурмітор-2522м.
• найбільше на Балканах озеро – Скадарське
• найбільший фьорд на Середземномор`ї – Боко-Которська затока
• найглибший і протяжний в Європі каньйон ріки Тара
• національні парки: Дурмітор, Ловче, Біоградська гора, Скадарське озеро

Клімат- Середземноморський, 240 сонячних днів в рік. Літо довге і сухе, а зима - коротка і м`яка.Купальний сезон в Чорногорії триває 180 днів - з середини травня до кінця жовтня. Вісім місяців в році середня температура повітря складає 27 градусів.color=maroon

Валюта - євро.
Час- відстає від Київського на 1 годину.

Телефонний зв`язок - телефонний код Чорногорії: 382, міжнародний дзвінок із Чорногорії: 00+код країни+код міста. Оператор мобільного зв`язку в Чорногорії – компанія Pro Monte та Monet. Карточка до мобільного телефону коштує 15 Євро, з яких 10 Євро – на рахунку.

Транспорт - в Чорногорії два міжнародних аеропорти: в м. Подгоріца і на узбережжі в м. Тіват.
Залізнична дорога: Суботіна-Нові Сад-Бєлград-Бар

Національна кухня Місцева кухня - це коктейль з національних страв, причому не тільки чорногорських, а з поєднанням італійської, грецької і турецької кухні. Чорногорія використовує різноманітні спеції, що надає стравам неповторного і вишуканого смаку. Близькість моря передбачає наявність рибних страв і морепродуктів. Наприклад, рибний гуляш з різних сортів риб або різні салати з дарів моря з використанням оливкової олії, мідії, креветки, юшка, риба на грилі з соусом. Досить популярна в`ялена риба. Чорногорія - не тільки "рибна", але і "м`ясна" країна. Це і свинина, і яловичина, і баранина в різноманітті страв і видів. Часто готують їх з використанням каймаку. А ще в Чорногорії дуже люблять шинку «пршут». Особливим смаком вона володіє тому, що свинину, призначену для виготовлення шинки, сушать високо в горах, де дуже чисте повітря. Там же, до речі, виготовляється і ніжний домашній сир. У традиційній чорногорській кухні є незвичний спосіб приготування курятини:курча кладуть в середину баранчика або козеняти і випікають на грилі. Традиційний чорногорський хліб - кукурудзяний. Солодощі заслуговують окремої теми. Це і "палачинке"- великий млинець з начинкою з повидла, джему, шоколаду, крему, і "крстічи" - маленькі пампушки, які зазвичай подають з шоколадною підливкою.Щодо напоїв, популярними є: сухе червоне вино «Вранац», сухе біле вино «Крстач», виноградна горілка –ракія «Лозовача», міцністю 50 градусів, «Никшичко» пиво, яке виготовляють з ячменю, гірської джерельної води і хмелю.

Опубліковано на сайті: http://www.gryntour.lviv.ua
Прямая ссылка: http://www.gryntour.lviv.ua/news/view/21.html