Путівки. Тури. Відпочинок в Україні і за кордоном

19.11.2008 - про Єгипет


Єгипет – країна сфінксів і пірамід, яскравого сонця і неповторної краси Червоного моря! Єгипет - відкритий для відпочинку практично цілий рік. Ця стародавня країна з багатими культурними традиціями й розвинутою туристичною інфраструктурою залучає мандрівників з усього світу. Відпочинок у Єгипті - це чудова Хургада, популярний Шарм-ель-Шейх, Ель Гуна, яку називають єгипетською Венецією, кліматичний санаторій Сафага, Макаді Бей, Дахаб, Таба.

Єгипет був і залишається країною недорогого масового пляжного відпочинку. У Єгипет, на узбережжя Червоного моря, «злітаються» серфери й дайвери: одні ловлять хвилю, інші поринають під воду - помилуватися коралами. Прекрасний клімат, тепле море, комфортабельні готелі, різноманітні екскурсії, надзвичайна краса підводного світу, і звичайно ж екзотика, яка б`є через край - все це робить відпочинок у Єгипті незабутнім: сюди хочеться повернутися знову й знову.

Населення
Етнічний склад: 98% населення Єгипту – араби. До етнічних меншин відносяться нубійці, а також бедуїни й інші кочові племена. Населення Єгипту сьогодні перевищує 65 млн. осіб. і щорічно збільшується на 1,3 млн. В Каїрі (разом з приміською зоною) зараз проживає понад 17 млн. осіб, що відповідає чисельності населення всієї країни у 50-х роках ХХ ст.

Для Єгипту, як і для решти арабських країн, характерними є високі показники народжуваності при невисоких показниках смертності. Природний приріст населення великий і становить +17,6 на 1000 осіб.
Середня тривалість життя у країні - 63,7 років (чоловіків - 61,6 років, жінок - 65,9 років). Найбільшими містами країни є: Каїр – 7, 5 млн. осіб (разом з приміською зоною – понад 17 млн.), Олександрія (3,8 млн.), Ель-Гіза (2,2 млн.), Шубра ел-Хайман (1 млн.).

Географія
Єгипет розташований на північному сході Африки й на Синайському півострові. Межує на заході з Лівією, на півдні із Суданом, на сході з Ізраїлем. З півночі територія Єгипту омивається Середземним морем. На карті Єгипет подібний на великий чотирикутник (довжина близько 1000 км, ширина — 1200 км) із Синайським півостровом на сході. Ніл, довжина якого на єгипетському відрізку дорівнює 1000 км, звиваючись, тече з півдня країни до Каїра, після якого він ділиться на два основних русли. Один з них впадає в Середземне море в Рашіде, інший — у Думьяте. Безліч відгалужень від основного русла, як природного, так і штучного походження, зрошує північ країни й утворює Дельту Нілу, що вписується в трикутник, утворений Каїром, Олександрією й Порт-Саїдом.
Але карта не повинна ввести вас в оману про реальні розміри простору, у якому живуть єгиптяни. Вони зосереджені на території, що займає менш 5% всієї території країни: вузька зелена смуга по берегах Нілу, Дельта Нілу й морське узбережжя. Іншу частину країни покривають зовсім не пристосовані для життя пустелі, які з більшим або меншим успіхом єгиптяни намагаються освоїти, прокладаючи через них шосе.

Природа
У долині Нілу й у дельті, максимально використовується кожний квадратний метр землі. Тут висівають пшеницю, ячмінь, гречку, рис, кукурудзу, бавовну, цукрову тростину, овочі, маслини й прянощі. Ліси повністю відсутні, але по берегах Нілу ростуть фінікові пальми. Фруктові дерева, бананові плантації й виноградники прекрасно почувають себе в оазисах і в дельті Нілу. На середземноморському узбережжі переважають пляжі, які поросли пальмами, на Синайському півострові - гірські ландшафти, які переливаються всіма відтінками.
Практично вся рослинність зосереджена в дельті Нілу, нільській долині й оазисах.
Найпоширеніше дерево - фінікова пальма. Серед інших рослин: сикомор, тамариск, акація, кипарис, мімоза, миртове дерево. Папірус,який раніше ріс у більшості місць, тепер залишився тільки на півдні. Через сухий клімат, тварин у Єгипті небагато. У пустелях живуть газелі, пустельна лисиця, гієна, шакал, дикий осел, кабан, тушканчик, єгипетський мангуст. У стародавні часи в Нілі водилася велика кількість крокодилів і гіпопотамів, тепер вони живуть у верхів`ях Нілу. Серед рептилій кілька видів ящірок і отруйних змій, у тому числі рогата гадюка й кобра. У Єгипті, в основному в дельті Нілу, живе близько 300 видів птахів, у тому числі пелікан, фламінго, чапля, нектарниця, іволга, сокіл, орел, стерв`ятник. Велика кількість комах, а в пустельних регіонах - скорпіонів. У Нілі й озерах регіону дельти живе близько 100 видів риб.

Клімат
Єгипет відкритий для відпочинку й подорожей цілий рік. У Верхньому Єгипті, а також на курортах Червоного моря літо жарке й сухе, у Дельті й на середземноморському узбережжі - вологе. Температура повітря на червономорських курортах і в Каїрі із травня до вересня досягає 35-40 градусів, температура води в Червоному морі в цей період звичайно становить 26-28 градусів тепла. Завдяки специфіці кліматичних особливостей Хургади літня жара переноситься там значно легше через постійний морський бриз, і потік туристів туди не слабшає ні взимку, ні влітку. Зима в Єгипті м`яка, з теплими сонячними днями й іноді прохолодними ночами. Із грудня по лютий на курортах Червоного моря температура повітря звичайно не нижча 23-25 градусів, води - 20-22 градусів. Температура повітря в Каїрі взимку коливається від 17 до 20 градусів тепла.


Валюта
Єгипетський фунт. Один єгипетський фунт становить 100 піастрів.

Напруга мережі
Напруга в мережі - 220 У, 50 Гц.

Віза
Для громадян України Єгипет - країна безвізова. У закордонний паспорт після прибуття в країну наклеюється марка вартістю 15 USD. Для дітей, вписаних у паспорт батьків, в`їзд безкоштовний. Діти, що мають власний закордонний паспорт, оплачують всі ті ж 15 USD.

Чайові
Чайові («бакшиш»), зазвичай не більше фунта, дають всім хто надав яку-небудь дрібну послугу. Прийнято давати службовцеві готелю й аеропорту, які підносять багаж, відкривають двері машини. У ресторані офіціантові звичайно залишають решта в розмірі від одного до п`яти фунтів.

Транспорт
Найдешевший і зручний вид транспорту - таксі (у Хургаді - маршрутки). Про ціну з водієм краще домовитися заздалегідь.

Національна кухня
Більшість сучасних єгиптян - вегетаріанці. Тому для них сніданок, обід і вечеря складаються з коржів або налисників («aisch balladi»), бобів («foul») і овочевих фрикадельок («tamija»). Типовою для вуличних бістро є «шаурма» - смажені на грилі тонкі скибочки м`яса. Також Ви зможете спробувати численні, приправлені кунжутом закуски: пюре з баклажанів з кунжутом і часником -»babaghanoug»; пікантний твердий сир -»gibna rumi»; баклажани, фаршировані часником -»brtingan»; вялену яловичину в товстому шарі прянощів - «pasterma», котлети з рубаної яловичини або баранини, у більшості випадків обсмажені -»kofta»- або приготовлені на грилі- «kebab».
Делікатесами вважаються перепелиці й фаршировані голуби - «hamam mahschi».
У Єгипті Ви можете поласувати східними солодощами: запечена із цукром, медом і горіхами вермішель («konafa»), тістечка з листкового тіста з горіхами, мигдалем і сиропом («baklawa») або пиріжки із ситною начинкою («atajef»).

Спиртні напої пропонуються туристам скрізь. Спробуйте легке пиво «Стелла Локал» або темне «Стелла Експорт». З місцевих вин, потрібно відзначити: червоні «Омар Хайям» і «Фараони», білі: «Крю де Птолемей» і «Гианаклис», а також рожеве «Рубай д`Эгипт».

Сувеніри
Краще єгипетського сувеніра, чим папірус із кольоровим малюнком важко придумати. Вони недорогі, довговічні й зручні при транспортуванні. Потрібно наголосити, що Єгипет переповнений дешевими підробками - з рисового паперу або бананових листів зі штампованим малюнком, тому купувати папіруси треба тільки в спеціалізованих магазинах, де видаються сертифікати якості. Також ця країна славиться своїми килимами, тканинами, прянощами і сушеними фініками, парфумами й ароматичними маслами та алебастровими статуетками.
Опубліковано на сайті: http://www.gryntour.lviv.ua
Прямая ссылка: http://www.gryntour.lviv.ua/news/view/51.html