Путівки. Тури. Відпочинок в Україні і за кордоном

01.12.2008 - про Румунію


Мало кого поїздка в Румунію залишить байдужим. Комбінація вигадливих середньовічних міст і замків, сірих міст із одноманітною архітектурою й різноманітними сільськими пейзажами, не порушених сучасним життям, створює заворожуючий калейдоскоп можливостей для дослідження країни.
Румунія вабить і зачаровує своєю розмаїтістю і різнобічністю. Однією ногою країна міцно стоїть в минулому, у цей час як інша робить широкий крок до сучасного західного світу.


Населення
Населення Румунії становить 22,8 млн. чоловік. Етнічний склад: 89,4% - румун, 7,1% - угорців, 1,8% - циган, 0,5% - німців, 0,3% - українців, 0,2% - росіян, 0,1% - турок.

Географія
Країна розташована на південно-сході Європи й межує із Угорщиною, Югославією, Болгарією, Україною й Молдовою. Площа Румунії 237 500 км.2. Вся Румунія, за винятком Чорноморського узбережжя, входить у басейн Дунаю. 2850 кілометровий Дунай проходить через 9 країн і завершує свій шлях дельтою в Румунії. На півдні від Дельти розташувалося чорноморське узбережжя, на південному заході - Дунайська низовина.

Країна географічно поділяється на чотири області: на півночі - Трансільванія (гірський пояс Альпійського масиву). На півдні від Карпат лежить рівнинна область Валахія зі столицею країни, Бухарестом. Регіон між Чорним морем і Дунаєм відомий як Добруджа.

Природа
Трансільванія вабить до себе образами лісів із примарними мешканцями, вампірів, середньовічних міст, увінчаних вежами замків і легендами про графа Дракулу. Із часів римської імперії славляться лікувальні термальні джерела Трансільванії. Крім середньовічних замків і чарівних міст, регіон також знаменитий чудовими пейзажами Карпатських гір, якими можна насолодитися повною мірою під час гірськолижного відпочинку взимку й піших або кінних походів влітку.
Ландшафт Румунії різноманітний: це і гори, і рівнини, і білі піщані береги пляжів і курортів на узбережжі Чорного моря, що прекрасно підходять для сімейного відпочинку. Природна панорама охоплює розкидані всюди румунські селища , де традиційний устрій життя не змінювався за останнє сторіччя.

Клімат
Кращий час для поїздки в Румунію - друга половина весни або початок осені, коли в країні стоїть сонячна погода, а готелі й ресторани не переповнені туристами. Зима - відмінний час для катання на лижах у Брашові або Синаї. Літні місяці ідеально підходять для відпочинку на чорноморських курортах.

Валюта
Грошова одиниця країни - лий, множина ЛЕЇ. В обігу перебувають банкноти від 50 до 500000 лея.

Напруга мережі
Напруга в мережі 220 V, 50 Hz.

Чайові
Давати чайові в Румунії не прийнято. Єдине, можна залишити 5-10% у ресторані або, якщо вартість обслуговування включена в рахунок - округлити рахунок у більшу сторону. У таксі чайові необов`язкові.

Транспорт
Автомобільний рух правосторонній. Максимальна швидкість у містах і селах обмежена до 50 км/година, поза містом - 90 км/година й 120 км/година - на автострадах. Власники машин повинні завжди мати при собі права водія міжнародного зразка, документи на машину (договір оренди) і «зелену карту». Ремені безпеки обов`язкові для всіх, що перебувають у салоні.
Всі дороги маркіровані відповідно до міжнародних стандартів, але перебувають у досить поганому стані. Навіть у Бухаресті основні вулиці пересічені трамвайними шляхами, погано освітлені й мають зношене дорожнє полотно. У провінції дороги ще гірші - багато доріг просто розбиті сільгоспмашинами й майже не відновлюються. 

Національна кухня
Румунська кухня досить оригінальна. Її основу становлять м`ясо, птиця, усілякі овочі й кукурудза. Найпопулярніша страва — «мититеї» або «мичі», смажені на відкритому вогні пікантні ковбаски із трьох сортів м`яса. Їх подають «на гаряче» або до пива. Популярна також «мамалига» — круто зварена каша з кукурудзяного борошна. Її подають із усілякими домішками, смажать, роблять з неї пудинги й легкі закуски.

Чудовою якістю славляться румунські вина й місцеві бренді, серед яких кращими вважаються марки «Васкони», «Пьотроаса», «Жидвей», «Доробанц» і «Мурфатлар». Також у країні роблять непогані міцні напої, у тому числі традиційну румунську сливову настоянку «Цуйка» (55-60°) і угорську «Палинку». Місцеве пиво теж має відмінну репутацію, кращим його сортом вважається «Урсус».


Сувеніри
З Румунії везуть сливову настоянку «Цуйка» (55-60°), ще вишиті блузи й рукоділля, керамічні ляльки, глиняний посуд, дерев`яні скриньки.
Опубліковано на сайті: http://www.gryntour.lviv.ua
Прямая ссылка: http://www.gryntour.lviv.ua/news/view/60.html