Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Що впливає на Ваш вибір турфірми через інтернет?

- Рекомендації тур. порталів
- Можливість замовити тур on-line
- Детальна інформація про тури
- Гарні банери та зручність сайту
- Інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 448
Коментарі: 2
Головна         Список  

 Найбільший мегаполіс Африки Каїр повний таємниць та легенд.......
Це місто, в якому насправді панує арабський світ. Тут проживає четверта частина всіх єгиптян, в деяких районах густота досягає до 120000 чоловік на 1 кв. м. До речі, саме це місто є першим за густотою населення в Африці, а загальна кількість його складає 11,2 млн. осіб. На перший погляд здається, що в місті панує своєрідний хаос, хоча насправді це всього лише якийсь не звичний для нас, навіть заворожуючий ритм життя. Таксі чорно-білого кольору, мікроавтобуси, єдине в арабському світі метро, ринки та магазини, ранковий смог, який стелиться над темно-синіми ріками Нілу, і звичайно ж величні піраміди......
 Крім того, Каїр - це особливий світ звуків та запахів: ранковий шум машин та крик свійських тварин, які живуть відразу на балконах житлових приміщень; запах фруктів, які переповнюють єгипетські ринки, тропічних квітів, кави, східних солодощів та безперечно вечірнього кальяну. Каїр потрібно не просто побачити, а відчути його, адже це направду місто відчуттів.
Історія Каїру  розпочинається із 7 століття. За легендою місто почало розбудовуватись на території давньоримського міста Вавілон. Новоутворене поселення назвали Фустатою (старий Каїр). Тут була побудована перша мечеть, навколо якої поступово розселились єгипетські солдати. Лише у 969 році на північ від Фустати, по обидва боки Нілу, починає зароджуватись і розбудовуватись нове місто Ель-Кахір (Непереможний) - територія сучасного Каїру.

З 1250 по 1517 рр. тут правлять так звані мамлюки. Вони прикрашають місто величезною кількістю мечетей, мавзолеями, школами Корана і палацами, більшість з яких, на жаль, не збереглись до наших днів. До кінця середніх віків Каїр поступово занепадає, і все більше стає схожим на простеньке провінціальне містечко. Лише в 1805 році реформатор Мухамед Алі  оживлює і пробуджує місто, ніби від довготривалого сну, який тривав століттями.

Визначні памятки.

Каїр впродовж своєї історії настільки розбудувався, що межі його підійшли аж до самої пустелі - плато Гіза, де знаходиться одне із семи чудес світу - Великі Піраміди та Сфінкc. Пірамід тут близько сотні - великі та менші, ступінчасті та з гладкими стінками, які дійшли до наших днів майже у незмінному вигляді.
Найбільші піраміди були збудовані для трьох фараонів - Хеопса, Хефрена та Мікеріна. Піраміда Хеопса досі залишається найбільшим архітектурним творінням людства. В основі вона має квадратну форму (довжина сторін 227,5 м). Первинна висота її складала 146,6 м, але зараз піраміди на 9 м нижче: верхні шари каміння осипались під час землетрусу. В середині піраміди немає ні надписів, ні прикрас. Там знаходиться лише три погребальних камери довжиною 11 м, шириною 5 м і висотою майже 6 м. Саркофаг із червоного граніту пустий. Мумія фараона, на жаль, так і не була знайдена. Вважається, що піраміда була пограбована ще в глибокій давнині.

І вдень і вночі піраміди охороняє таємничий Сфінкс, який загадково посміхається і пильно споглядає у далечінь.
Більшість речей, які були знайдені у Пірамідах та гробницях фараонів зібрані у величезному історичному музеї міста Каїр. Ця споруда була побудована за проектом французького архітектора Марселя Дурньона. Тут зібрана обширна колекція скарбів культури Єгипту. В більше, ніж ста залах і галереях розміщено близько 150 тисяч експонатів. На першому поверсі музею виставлені витвори амарнського періоду, наприклад, голова всесвітньовідомої цариці Ніфертіті. Скарби гробниці фараона Тутунхамона виставлені на другому поверсі. Найцінніші з них - це золота маска та саркофаг.
Найвідомішим храмом Каїру вважається Мечеть Мухамеда Алі, яка ще відома під назвою Алебастрова мечеть, оскільки оздоблена ззовні мармуром. Храм вражає своєю оригінальністю, хоча і був побудований за взірцем церкви Святої Софії в Константинополі. Мечеть освітлюється великою кількістю скляних ламп та кришталевих люстр, які підвішані на довгих ланцюгах. Навколо палацу знаходяться чотири галереї з мармуровими колонами та невеличкими куполами. Посередині стоїть мальовничий фонтан і на захід від нього вежа із годинником. Щоб потрапити у мечеть Мухамеда Алі потрібно спочатку увійти до Цитаделі.

 Цитадель- це давня споруда побудована в 12 столітті в оборонних цілях. Впродовж 7 століть цитадель є резиденцією правителів Єгипту. В старому районі міста ель-Кахіра знаходиться відомий  каїрський ринок - Хан ель-Халілі, в лабіринтах якого - магазини з товарами, в основному для туристів, вироби із золота та срібла, міді та латуні  Для того, щоб побачити всі принади арабського стилю життя відвідати ринок просто необхідно.

Каїр - мегаполіс, який ніколи не спить, є культурним та комерційним центром Арабського світу. Динамічне місто заворожить кожного туриста, який завітає у гості - історія, видовища, спорт, шопінг або просто можливість прогулятися і влитись в атмосферу старовинного, і водночас сучасного Каїру. Все це воно - величне місто Африки!

 RSS Anti Spam