Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як Ви дізналися про наш сайт?

- з пошукової системи
- реклама в газеті
- з дошки оголошень
- клікнув на банер
- порадив знайомий
- завжди знав
- випадково знайшов
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 1154
Коментарі: 6
Головна         Список  

Загреб - столиця Хорватії. Місто утворилося з двох міст-близнюків Каптола і Градця в період з XI до XIII ст.  Загреб став столицею Хорватії в 1557 році. Місто розташоване на узбережжі ріки Сава, на  південному схилі гір Загребського пагорба.  Центром міста  Каптола був собор святого Стефана, а центром міста Градця - церква святого Марка. В Каптолі  з 1094 року стали проживати церковники, а  Градець був ремесловим містом. Більша частина середньовічного  Загреба збереглася до сьогоднішнього дня, хоча з XIX ст. територія від старих кварталів до залізничної станції вважається торгівельним та комерційним центром. В обох -  в нижньому та верхньому містах багато парків, музеїв, галерей. Загреб - центр хорватського сентиментального мистецтва, примітивізму. На сьогоднішній день в Загребі проживає біля мільйона чоловік. Місто розрослося в ширину і пересягнуло через ріку Саву. Символ міста - Кафедральний собор.

Визначні  памятки.

В Загребі багато цікавих культурних памятників. Поряд з вокзалом - памятник хорватському королю Томиславу. Знайомство зі столицею розпочинається зі Старого града, оточеного  товстими середньовічними мурами. Від центральної площі починається торгова вулиця Іліца з великою кількістю магазинів і маленьких бістро. Недалеко від Національного театру знаходиться картинна галерея-музей Мимара, Палац архієпископа побудований в стилі барокко. З вежі Lotrscak можна побачити чудову панораму міста. З правої сторони - церква святої Катерини, на півночі - камінні ворота XIII ст. з чудовим зображенням діви Марії.  Цікаве внутрішнє оздоблення церкви святого Марка.

Сувеніри

Найбільш відомий сувенір Загреба - вино (як правило, сухе - великий вибір). З міцних напоїв найвідоміший  - траварица (міцне спиртне на травах). Популярний  також вишневий лікер Мараскино із Задара (шанувальниками якого є  британські монархи).

Кухня

Загреб- це ідеальне місце гастрономічних екскурсій. Цікаві  ресторанчики запропонують  Вам самоборський стейк, самоборські пампушки  з кремом, салямі, тушковану картоплю з солодким ароматним вином, гірчицю за рецептом двохсотрічної давнини, місцеві делікатеси під назвою загорська кухня.


RSS Anti Spam