Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як вплинула криза на ваші плани відпочинку?

- як відпочивав так буду
- все одно поїду
- змінив місце відпочинку
- навіть і не збирався відпочивати
- відмовився від поїздок
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 992
Коментарі: 1
Головна         Список  

Будва - один з найкрасивіших курортів Чорногорії. Розташована на помітно різко виступаючому в море півострові, вона є куточком типово венеціанської і середземноморської архітектури. Прекрасна природа, Старе місто з лабіринтом вузьких вулиць, великий вибір розваг, відмінні умови для активного відпочинку - все це робить Будву одним з найпопулярніших курортів країни. Будва і її околиці утворюють Будванську рівєру  - найбільший туристичний центр Чорногорії, відомий своїми чудовими пляжами та нічним життям.

Місто знаходиться в мальовничому місці Адріатичного узбережжя. Звідси 20 км до аеропорту в Тіват, до Подгориці - 60, а до Дубровника - 70 км.

Клімат у Будві - типовий середземноморський, з теплим літом і мякою зимою. Будва - одне з найтепліших міст Середземноморя: середня температура січня складає 8 °C, липня - 23,9 °C. Температура Климат Будвы морської води влітку піднімається до 24,7 °C, а восени - 18 °C - 19 °C.

Історія Будви

Вперше Будва як поселення  згадується ще в 5 столітті до н.е. Софоклом.  За легендою,  Будву заснував фінікійський герой Кадм, який після вигнання з Теби, оселився в цих місцях разом зі своєю дружиною Гармонією.
При будівництві готелю -Гранд Авала- у центрі міста було знайдено спочатку римський, а потім і грецький некрополі, а також  золоті прикраси, що відносяться до періоду іллірійської, грецької і римської цивілізацій. Словяни зявилися тут з другої половини 7 століття.
Сьогодні Будва - сучасне місто, що складається із Старої і Нової частин. Стара частина оточена високими фортечними стінами, спорудженими в XV столітті ще до турецького вторгнення. Стіни укріплені декількома вежами і фортецею Кастел. У Старе місто веде декілька воріт, які в давнину добре охоронялися і закривалися на ніч. Сьогодні ці ворота відкриті навстіж. За фортечними  стінами - вузенькі криві вулиці і середньовічні площі, будівлі, побудовані з тесаного каменю. У Старому місті біля цитаделі розташовано три старовинні церкви: церква Святого Івана (зведена в VII столітті, з подальшими перебудовами) з дзвіницею - архітектурною домінантою міста), церква Святої Марії (зведена в 840 році), церква Святої Трійці (православний храм, зведений в типово візантійському стилі у 1804 р.).


RSS Anti Spam