Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як Ви дізналися про наш сайт?

- з пошукової системи
- реклама в газеті
- з дошки оголошень
- клікнув на банер
- порадив знайомий
- завжди знав
- випадково знайшов
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 1135
Коментарі: 6
Головна         Список  
Про Польщу...
Польща — це країна зі старими традиціями, захопливою історією, справжня скарбниця памятників культури.
Польща – подарує незабутній відпочинок для туристів з найрізнобічними інтересами. Любителі природи, звичайно, будуть насолоджуватися золотим піском її Балтійських берегів на півночі і скелястими Татрами на півдні. Любителі активного відпочинку оберуть для себе гірськолижні курорти, серед яких найпопулярнішими вважаються Закопане, Криниця, Щирк. Для любителів водного спорту підійдуть великі Мазурські озера, а для тих, хто любить подорожувати пішки - зелені діброви гір Бещад.
Польща–країна багатого історичного минулого, завдяки чому сьогодні на її території знаходяться 8 памятників, які внесені в Перелік світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Це історична (стара) частина Варшави, відновлена з руїн після Другої світової війни, Королівський Краків – найбільший в країні памятник історії і культури, Соляні копальні Велічки –7-ми поверхове підземне місто, місто-фортеця Замосць, замок хрестоносців в Мальборці, Освенцим-Бжезінка – найбільший концтабір і Біловежський національний заповідник.
карта ПольшиВ Польщі є також один із найважливіших центрів релігійного культу у християнському світі - Ченстохова , яке належить до найбільших паломницьких місць Європи після Люрду в Франції та Фатіми в Португалії. Це унікальний історичний комплекс, скарбниця цінних творів, де знаходиться чудотворна ікона –середньовічний образ Богоматері з Дитятком, виконаний у візантійській традиції.

Польща (Polska), Республіка Польща (пол. Rzeczpospolita Polska) — держава у Центральній Європі у складі Європейського союзу. На півночі омивається водами Балтійського моря, на північному сході межує з Росією (Калінінградською областю) і Литвою, на сході – з Білорусією і Україною, на півдні – з Чехією і Словаччиною, на заході – з Німеччиною.


Географія
Територія Польщі становить 312 тис. кв.км;. За площею Польща займає сьоме місце в Європі.За винятком південного гористого регіону, територія країни майже цілком рівнинна. Країна лежить біля фізичного центру Європи, який розташовиний між 49° і 55° північної широти та 14° і 24° східної довготи. Загальна довжина державного кордону складає 3496 км. На півночі переважну частину кордону складає територіальний відрізок Балтійського моря — 440 км, а по суші Польща межує з Російською Федерацією — 210 км. На півдні гірські хребти Судетів і Карпат відділяють Польщу від Чехії — 790 км та Словаччини — 541 км. На сході сусідами Польщі є Литва — 103 км, Білорусь — 416 км та Україна — 529 км. На заході Німеччина — 467 км.
Польща нараховує 9300 озер, які займають більше 1 га території. Великі ріки країни – Вісла та її притоки Буг і Нарев, Сан, Одра з притоками Варта і Ніса Лужицька.

Адміністративний поділ
Складається із 16 воєводств . Воєводства, в свою чергу, поділяються на 308 повітів які розділені на 2489 ґмін (пол. gmina), включаючи 65 міст, що мають статус міських повітів.

Клімат
Польща розташована в поясі помірного клімату. Кліматичні особливості визначаються положенням в зоні циркуляції повітряних мас, які формуються над Атлантичним океаном, завдяки чому погода дуже мінлива. Розрізняють шість пір року: рання весна (0°– +5°С), весна (+5°– +15°С), літо (вище +15°С), осінь (від +5° до +15°С), пізня осінь (від 0° до +5°С) і зима (нижче 0°С).
Середня кількість опадів – близько 600 мм. Дуже багато опадів випадає в Карпатах і Судетах (800-1500 мм за рік).

Населення
В Польщі проживає 38 млн чоловік. На сьогодні Польща є країною, з практично моноетнічним населенням – поляки становлять 98,7% населення. Також тут проживають кашуби, німці, євреї, білоруси, українці.

Валюта
Офіційною валютою Польщі є польський злотий (PLN).
Віза
Для в`їзду в Польщу необхідно відкриття візи

Транспорт
В кожному місті існує громадський транспорт, тобто автобуси, трамваї (в більших містах) і метро (у Варшаві). В автобусі, трамваї і метро компостується один вид квитків. Можна їх придбати у всіх кіосках Ruch, газетних кіосках і магазинах на станціях метро. Вигідними для туристів є добові і тижневі квитки. Одноразовий квиток дійсний тільки на одну поїздку. При кожній пересадці на інший автобус чи трамвай треба компостувати наступний квиток, якщо немає добового чи тижневого квитка. В кожному місті - власні квитки для громадського транспорту. Ціни на квитки в окремих містах можуть відрізнятися.
Вигідним видом транспорту є таксі за умови уникнення користування приватними таксі, які не належать жодній корпорації. 
Польщею можна також подорожувати поїздом. Мережа польської залізниці (РКР) є досить густою. У сполученні Варшави з іншими великими містами (Краків, Катовіце, Познань, Гданьськ) подорож поїздом триває швидше, ніж автобусом чи автомобілем.

Національна кухня
Польська кухня достатньо різноманітна і оригінальна. По багатьом компонентам вона схожа з українською і російською кухнею, використовуючи, втім, і привнесені елементи кулінарної традиції німецьких і прибалтійських народів. Страви зазвичай дуже ситні, кількість приправ і спецій невелика, але використовуються вони з великим вмінням.
З м’ясних страв добре відомі знамениті ковбаски, смажений рубець з відварними овочами "флячки" і знаменитий бігос - страва з різноманітних сортів м’яса і квашеної капусти. Польща - країна супів, тут їх сотні і сотні видів. З овочевих супів хороші суп з капусти "капусняк", бульйон з кнедліками і шматочками м’яса "росол". Традиційним польським десертом є кекс мазурек, маківник, кренделі з маком, пісочний рулет з горіховою начинкою, пряники , а також джеми, торти і інша випічка.Проживання: Готелі та вілли Польщі

Дивіться також!

08.09.2009 - Гдиня
08.09.2009 - Гданськ
07.09.2009 - Вроцлав
06.10.2008 - Про Краків
06.10.2008 - Варшава - про місто.
06.10.2008 - Закопане - про курорт

RSS Anti Spam