Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Що впливає на Ваш вибір турфірми через інтернет?

- Рекомендації тур. порталів
- Можливість замовити тур on-line
- Детальна інформація про тури
- Гарні банери та зручність сайту
- Інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 452
Коментарі: 2
Головна         Список  
Про Веспрем

Веспрем - одне з найкрасивіших  та прадавніх міст Угорщини, розташоване приблизно в 110 км на північний захід від Будапешта і в 15 км від узбережжя озера Балатон.  Веспрем заснований за часів правління короля Іштвана Святого, проте за повідомленнями літописця князя Бели III на скелі, де була побудована
Веспремська фортеця, вже був замок, коли угорці прийшли в цей регіон. Ймовірно це було укріплення франків, споруджене в епоху Карла Великого.

Веспрем став першою резиденцією угорських єпископів, епископат тут був затверджений ще в 1009 р. Веспремським єпископам відвіку належав привілей коронувати угорських королев, через що Веспрем називали -містом королев-. З рук єпископів Веспрема отримали корону всі королеви Угорщини, починаючи з Гізелли, дружини Іштвана Святого, до Зіти Бурбон-Пармської, останньої королеви Угорщини, дружини Карла I Габсбурга.

До XIII ст.  Веспремська фортеця перетворилася на добре укріплену фортецю на крутому і скелястому пагорбі з потужними стінами. У 1241 р. монгольське військо не змогло її узяти і відступило від міста. У 1552 р. Веспрем був захоплений турками, проте вони були швидко вигнані, завдяки чому в місті збереглося більше середньовічних памятників, ніж в багатьох інших угорських містах. Зростання міста привело до того, що він зайняв велику територію, захопивши й навколишні пагорби. Вважається, що пагорбів, на яких розташоване місто сім - Фортечний, Єрусалимський, Пастуший, Цвинтарний, Черхат, Кальварія і Бенедиктинський. В 1706 р. стіни фортеці були зруйновані австрійськими солдатами.

Основні визначні місця Веспрема зосереджені на Фортечному пагорбі, в найбільш стародавній частині міста. Серед них варто відзначити:

Єпископський палац - знаходиться в центрі Старого міста на площі Св. Трійці, побудований в стилі барокко в кінці 70-х років XVIII ст. Собор св. Михайла- перший собор на цьому місці був збудований  ще в 1001 р. в романському стилі, згодом багато разів перебудовувався. З північного боку до собору примикають залишки давньої каплиці св. Георгія (IX ст). Каплиця Гізелли - XI ст. невелика, давня каплиця розташована між Єпископським палацом і сусіднім Будинком ректора.    Памятник Іштвану і Гізелі,  встановлений в 1938 р. в незвичайному місці, над обривом фортечного пагорба. З памятника відкривається чудовий краєвид  на навколишні околиці. Монастир піарів- збудований в XVIII ст орденом піарів.      Ворота Героїв - збудовані в 1936 в неороманському стилі на місці середньовічних воріт. Пожежна вежа - збудована в XV ст, як сторожова. Ансамбль площі Оварош - пл. Оварош розташована біля підніжжя фортечного пагорба, оточена красивими барочними віллами, серед яких виділяються ратуша і будинок сімейства Поза.    Театр Петефі -  будівля театру знаходиться в красивому парку поряд з фортечним  пагорбом і побудована в 1908 році в стилі модерну. Названий на честь великого угорського поета Шандора Петефі, якому встановлений памятник біля входу в театр.


 

 
     Проживання: Готелі та вілли

Дивіться також!

15.09.2009 - Про Сентедре
10.09.2009 - Про Егер
05.06.2009 - Будапешт - про місто
05.11.2008 - Про Угорщину
Немає коментарів. Чом би Вам не залишити свій?
Ваше ім?я:
Коментар:
Смайл - 01 Смайл - 02 Смайл - 03 Смайл - 04 Смайл - 05 Смайл - 06 Смайл - 07 Смайл - 08 Смайл - 09 Смайл - 10 Смайл - 11 Смайл - 12 Смайл - 13 Смайл - 14 Смайл - 15 Смайл - 16 Смайл - 17 Смайл - 18
Секретний код:
Секретний код
Повторити:

RSS Anti Spam