Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як Ви дізналися про наш сайт?

- з пошукової системи
- реклама в газеті
- з дошки оголошень
- клікнув на банер
- порадив знайомий
- завжди знав
- випадково знайшов
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 1149
Коментарі: 6
Головна         Список  
Про Угорщину

Угорщина, країна, де розташована одна з найкрасивіших столиць світу - Будапешт, "перлина Дунаю", центральна панорама якої занесена в список ЮНЕСКО. Це країна - де поряд з двохтисячорічними памятниками Римскої імперії знаходяться будівлі часів турецького іга, романськими храмами в Яку, Лебеньсентміклоше і Паннонхалме - гордо-неприступні фортеці середньовіччя в Егері, Шюмеку і Шиклоші.

Ви побачите розкішні палаци в Сіраку, Шерегейеші і Надьценку – і це лише найбільш відомі – які сьогодні діють як готелі.
Відвідаєте величезне озеро Центральної Європи - Балатон, ідеальне місце для сімейного відпочинку.
Туристичний регіон «Будапешт - Середньодунайський край» включає в себе Будапешт, області Пешт, Комаром-Естергом і частину області Ноград. Перлиною регіону є Закрут Дунаю.
Панорама набережної Дунаю, а також проспект Андрашші і його околиці занесені в список Світової Культурної спадщини ЮНЕСКО. Місто, яке в 1934 р. отримало статус міста-курорту. Будапешт є єдиним в світі метрополісом, де щодня з сотні джерел бьють термальні води, які живлять 20 купалень, басейни і пляжі, серед яких популярні «Рац», «Рудаш», «Кирай» й лікувальна купальня «Сечені». У місті багато визначних місць, архітектурних пам’ятків різних епох і релігій. На території Фортечного кварталу знаходяться Собор Матьяша, Рибацький бастіон, вражаючий Будайський Лабіринт. Зі стін Будайскої фортеці відкривається надзвичайний краєвид на Парламент, Базиліку, а також на унікальні міські мости. В центральній частині Пешта варто прогулятися пішки, відвідати розташовані серед старих стін музеї, церкви, кафе.
Крім Будапешту, в регіоні великою популярністю користується вищезгаданий Закрут Дунаю,
Сентендре, Вишеград, Естергом (центр угорської католицької церкви).Крім відвідування замків та палаців й оздоровчого туризму, значну частину туристичних пропозицій складають різноманітні географічні пропозиції краю- - рівнина, гірські райони, великі міста, степ, а також можливості проведення конференцій і активний туризм, основою для якого служить Дунай.
Угорська кухня і виноробство самі по собі є приваблюючим фактором туристичних пропозицій регіону, адже край охоплює два виноробних регіони - Етьєк-Будайський і Куншагський.
Географія
Угорщина – держава в Центрально-Східній Європі. Межує зі Словаччиною на півночі, Україною – на північному сході, Румунією – на південному сході, Сербією та Хорватією – на півдні, Словенією – на південному заході і Австрією – на заході. Угорщина розташована в північній частині Середньодунайського басейну, замкненого на заході Альпами, на півночі, сході та південному сході – Карпатами. Більша частина території Угорщини зайнята рівнинами і горбистими ділянками. Площа Угорщини - 93,030 тис. км

Клімат

Клімат Угорщини помірно-континентальний. У південних районах проявляються типові середземноморські риси (довге літо і мяка зима), на сході - континентальні (вітряні холодні зими і жарке сухе літо), а на заході - атлантичні (дуже спекотне літо, короткі і мякі зими).  Середня температура липня складає +24,7оС, а найхолоднішого місяця січня +4,1оС. Опадів випадає до 450-900 мм в рік.Визначальний вплив на формування клімату має розташування країни всередині гірської дуги Карпат.

Населення

Населення Угорщини складає 10610 тис. чол., з яких частка угорців становить 98,5 %. Крім того у країні проживають німці, цигани, словаки, хорвати, румуни, серби, росіяни, українці та ін.

Мова

Угорська (державна), багато угорців знають одну з іноземних мов - англійську, німецьку, російську.

Релігія

За віросповіданням переважають католики - 68 %, в тому числі греко-католики - 3 %, і протестанти - 25 %.

Валюта

Офіційна грошова одиниця - форинт (100 філлерів). 1 Євро = 260 угорських форинтів. Обмін валют здійснюється тільки в офіційних обмінних пунктах. Банки працюють по буднях з 8:00 до 16:00, по суботах і неділях відкрито лише кілька філій. Крім того, у містах є безліч банкоматів і обмінних пунктів. Також цілодобово валюту можна обміняти в готелях, а серед тижня - і в бюро подорожей.

Магазини

У Будапешті продуктові магазини і торгові центри звичайно відкриті з 07:00 до 19:00 з понеділка по пятницю, у суботу - з 07:00 до 13:00. По неділях до 14:00 відкриті тільки деякі великі супермаркети. Магазини одягу й інших споживчих товарів працюють з 10:00 до 18:00 у будні, по суботах - з 09:00 до 13:00. Супермаркети, що розташовані поблизу важливих транспортних шляхів можуть працювати і довше.

Чайові

В угорських ресторанах у ціни меню не включається обслуговування, тому, як правило, на чай дають 10-20% від загальної суми. Теж саме відноситься до перукарень, косметичних салонів, таксі й інших видів послуг.                                                                                

Транспорт
  

                                                                                                                                   В Угорщині хороша система громадського транспорту, що включає в себе метро, автобуси, трамваї і таксі. Квиток краще купувати заздалегідь на станціях метро і в газетних кіосках. Квиток слід предявити при посадці в автобус або трамвай або при вході на станціях метро. У громадському транспорті працюють контролери. Можна придбати квиток на один день або на три дні. Автобуси і трамваї працюють з 5 ранку до 23 вечора. На деяких важливих маршрутах - всю ніч. Карту маршрутів нічних автобусів можна знайти на станціях метро. Угорські таксі мають номерний знак жовтого кольору й табличку taxi. Вартість проїзду за кілометр вивішена на дверному склі або на приладовій дошці. Також є можливість взяти автомобіль в оренду (особам від 21 року), при умові місцепроживання на території Угорщини (наприклад, у готелі) та наявності прав і кредитної карти (або під заставу).                                                                                  Туристам дуже вигіднопридбати туристичний проїзний або карту Будапешт, з якими можна три дні безкоштовно їздити на громадському транспорті й відвідувати музеї, при цьому ще одержувати суттєві знижки в магазинах та ресторанах. Карти можна купити в туристичному інфобюро, готелях, бюро подорожей і великих касах громадського транспорту.

Святкові дні

01.01 - Новий рік

15.03  - Національне свято

За релігійним календарем Пасхальний Понеділок

01.05 - День солідарності трудящих

За релігійним календарем: Понеділок Святої Трійці

20.08 -  День Угорської Державності

23.10 - День проголошення Республіки

25.12, 26.12 - Різдво

Сувеніри

Характерними угорськими сувенірами є порцеляна ручного розпису, кришталь, мереживо, вишивка, чорна кераміка (керамічні глеки-кухлі у вигляді пастушків), рукодільні ткацькі вироби, біло-сині набивні тканини, різьблені деревяні вироби. Хорошим подарунком буде угорський червоний перець паприка, а також алкогольні напої - фруктова горілка палинка, токайське вино та гіркий лікер на травах.

Національна кухня

Угорська національна кухня має свою характерну особливість, завдяки чому її не можливо не впізнати. Тут домінують дуже ситні страви, які готуються, як правило, з використанням червоної меленої паприки, ріпчастої цибулі, помідорів і зеленого солодкого перцю. Це, насамперед, знаменитий угорський суп-гуляш, курка-паприкаш з галушками і, звичайно, голубці з квашеної капусти. З мяса традиційно використовують свинину. Проте, з часом стали більше вживати рибу, курей. Специфічними першими стравами є вуха і курячий суп. Серед борошняних виробів популярна локшина із сиром, сметаною і шкварками (турош чуса), а також ретеш - рулет з тонкого тосту з вишневою, яблучною, маковою начинкою. Величезною популярністю користується відоме у всьому світі угорське  токайське вино. Найбільш цінним його різновидом є Токай асу.

 Проживання: Готелі та вілли


RSS Anti Spam