Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як Ви дізналися про наш сайт?

- з пошукової системи
- реклама в газеті
- з дошки оголошень
- клікнув на банер
- порадив знайомий
- завжди знав
- випадково знайшов
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 1128
Коментарі: 5
Головна         Список  
Закопане - про курорт

На півдні Польщі, у підніжжі єдиних в країні гір альпійського стилю, лежить Закопане -«зимова столиця»Польщі. Найбільше високогірне місто в Польщі(750-1100м над рівнем моря) розташоване у вузькій котловині між Татрами і гірським ланцюгом Губалувка.
Місто зі всіх сторін оточене горами. З півдня підходять північні отроги Татр (найбільша точка 2499м), а з півночі - хребет Губалувка(1160м).
Комбінація скель, лісу і рівних засніжених схилів створює дивовижно красиві пейзажі.
Завдяки розташуванню на північних схилах Татр , в Закопане завжди багато снігу. Сніжний покрив тримається з грудня до травня. А в малосніжні зими сніг виробляється штучно.

Закопане – рай для гірськолижників. Для них підготовлені схили різної крутизни, гірськолижні школи і інструктори, прокат і ремонт будь-якого гірськолижного спорядження. Справжні гірськолижники знайдуть тут свої улюблені траси, а тим , хто ще не дуже добре катається - не доведеться скучати. Крім катання, тут багато інших розваг - дискотеки, каток, басейни, більярд, боулінг, аквапарк. Можна з вітерцем на санях із дзвіночками прокататися гірським хребтом (Папська дорога), засніженими вулицями Закопаного, пройтися по свіжому скрипучому снігу та поїсти смажені ковбаски та шашлики, випити келих гарячого червоного вина. Закопане-чудове місце як і для сімейного відпочинку з дітьми, так і для молоді, яка прагне розваг і веселощів.
Мода на зимовий відпочинок в Закопане не тільки не проходить, навпаки, з року в рік сюди приїжджає все більше і більше туристів, які, покидаючи Татри, обіцяють один одному, що обов`язково повернуться в Закопане. Адже, хто хоча б один раз спробував стати на лижі, вдихнув чисте Закопанське повітря, завжди захоче повернутися до цього зимового раю.Закопане манить не лише лижними трасами та пішохідними маршрутами, але і своєрідним гуральським фольклором, живописною дерев`яною архітектурою, помилуватися якою можна на фоні гори Гевонт, яка височіє над містом.
Великою гордістю Закопаного є добре розвинутий готельний та ресторанний сервіс. Коли приїжджаєш в Закопане важливим є гостинність та теплота прийому місцевого населення (гуралів). Закопане виділяється особливою гостинністю і чудовим сервісом.
Тут є готелі як високого класу («Літвор»5*, «Бельведере Ресорт і Спа» 4*, «Чорний Потік»3*), так і приватні пансіонати та вілли з усім необхідним для туристів-лижників та з доступними цінами.

Всього в Закопане 10 гірськолижних комплексів, більше 50-ти витягів. Є також фунікульорна дорога на Губалувку, декілька крісельних і канатних доріг.
В центрі міста є три вартих уваги комплекси -Анталувка, Козинець, Губалувка, а також декілька одиноких бугельних витягів.
Решта гірськолижні комплекси, що оточують Закопане - Будзовський Верх, Буторовий Верх, Каспровий Верх, Костелиско, Носаль, поляна Шимашкова.

Найбільший район катання -Каспрови Верх(1985м над рівнем моря), добратися до якого можна по гірсько-канатній дорозі, протяжністю 4281м. .На Каспровому Верху є також два крісельних і декілька бугельних витягів.
Другий за величиною район катання- Губалувка(Бистре, Губалувка і Буторовий Верх)- розташований до півночі від центру міста. Це є один із найбільш улюблених гірських схилів. Своєю популярністю Губалувка зобов`язана фунікольору, нижня станція якого знаходиться майже в центрі Закопане, а також чудовому краєвиду на Татри. Тут є рейсова канатна дорога і декілька крісельних витягів. На північному схилі Губалувки і Котельниці, яка лежить недалеко, знаходяться чотири витяги.
Від Губалувки вздовж гірського хребта тягнеться дорога до поляни Шимашкової (гірськолижний комплекс із крісельними підйомниками). Ця гора приваблює як лижників, так і сноубордистів. Із вершини гори відкривається чудовий гірський краєвид. На горі та посеред гори розташовані декілька барів, де можна скуштувати гуральські страви, випити смачного гарячого вина, милуючись казковою природою гір.
Носаль(1206м над рівнем моря)- ще один лижний комплекс катання. Розташований на південному сході міста. Тут багато витягів різної довжини і один крісельний. Розрахований комплекс як для лижників із досвідом катання, так і для початківців.

Місто
Центральною вулицею Закопане є вулиця Крупувки (Krupowki)- все крутиться навколо неї.
На Крупувках є ресторани, колиби, кафе, цукерні, піцерії, бари, магазинчики, кіоски із різноманітними дрібничками та із традиційними для Закопане сувенірами.
В кінці Крупувок є базар, де можна придбати сувеніри в гуральському стилі, скуштувати сир місцевого виробництва, так і купити собі необхідні речі.
Ресторани працюють до 22.00 або 23.00год., тому радимо приходити заздалегідь. Пізніше можна відвідати нічні бари, дискотеки.
На цю вулицю виходять головні готелі Закопане і головна пошта, пункти обміну валют і банкомати.

Для любителів мистецтва в Закопане багато музеїв, є галереї і арт-магазини., де можна придбати вироби з кераміки, дерева і картини. Увечері можна відвідати театр.
З/д вокзал і автовокзал розташовані один напроти другого.

Телефони-автомати тут працюють в основному по карточках.Проживання: Готелі та вілли

Дивіться також!

08.09.2009 - Гдиня
08.09.2009 - Гданськ
07.09.2009 - Вроцлав
03.11.2008 - Про Польщу...
06.10.2008 - Про Краків
06.10.2008 - Варшава - про місто.

RSS Anti Spam