Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як вплинула криза на ваші плани відпочинку?

- як відпочивав так буду
- все одно поїду
- змінив місце відпочинку
- навіть і не збирався відпочивати
- відмовився від поїздок
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 990
Коментарі: 1
Головна         Список  
Про Київ

Київ -столиця України, місто з особливим статусом, адміністративний центр Київської області. За чисельністю населення - найбільше місто країни і сьоме в Європі.

Вважається, що Київ заснований у 5 столітті, близько 482 року. Він був столицею Куявії, Київської Русі, Української народної республіки та Української радянської соціалістичної республіки. У силу своєї історичної ролі, як столиці Київської Русі називається Матірю міст Руських. Носить звання Міста-героя.

У 80-х роках минулого сторіччя, Київ відсвяткував 1.500 років свого існування. Київ в цілому, володіє специфічною атмосферою і належить до найкрасивіших європейських міст.

Київ - провідний політичний, соціально-економічний, транспортний та науковий центр країни. У Києві знаходяться всі загальнодержавні органи влади і органи місцевого самоврядування, посольства іноземних держав, штаб-квартири більшості загальнодержавних комерційних організацій і громадських обєднань, а також представництва іноземних компаній, що працюють в Україні.

Місто розташоване на півночі України, на межі Полісся і  лісостепу по обидва береги Дніпра в його середній течії. Площа міста 836 км2. Київ здавна знаходився на перетині важливих шляхів. Ще за Київської Русі таким шляхом був легендарний «Шлях із варягів в греки». На сьогодні місто перетинають міжнародні автомобільні та залізничні шляхи. Більша частина міста лежить на високому (до 196 метрів над рівнем моря) правому березі Дніпра - Київському плато, порізаному густою сіткою ярів на окремі височини: Печерські пагорби, гори Щекавицю, Хоревицю, Батиєву та інші. Менша частина лежить на низинному лівому березі Дніпра. Житлові квартали міста оточує суцільне кільце лісових масивів.

Найбільш давні будови Києва відносяться до XI-XII сторіч, коли Київ був центром потужної європейської держави -Русі . Збереглися також будинки XVII-XVIII століть, проте переважають в архітектурному обличчі міста будови другої половини XIX століття, та початку ХХ століття, виконані у стилі модерн та конструктивізму. Загалом у місті збереглося бл.3000 споруд XI-поч.XX ст., зокрема понад 70 храмів тих часів.

У Києві велика кількість різноманітних меморіалів, памятників , монументів, скульптурних груп, памятних знаків, погрудь (бюстів) і фігур. Будучи впродовж історії завжди містом мультикультурним, в Києві в різний час «вшановували у камені» діячів багатьох країн і народів.

Як і в інших містах України, переважна більшість памятників і монументів у Києві зосереджена в центральній (історичній) частині.Неможливо уявити собі Київ без головної вулиці міста - Хрещатика. Це візитна картка Києва. Від старої забудови вулиці майже нічого не залишилося. Більшість будівель і ансамблів, зведених у XIX столітті було зруйновано під час Великої Вітчизняної війни. Сучасна забудова склалася вже в післявоєнні роки. В даний час Хрещатик і головна площа Києва - Майдан Незалежності приваблюють масу киян і гостей міста. Тут відбуваються масові гуляння, святкові заходи.

Софійський собор є всесвітньо відомим памятником історії, архітектури і монументального живопису першої половини XI століття. Назва собору, спорудженого в період розквіту Київської Русі за князювання Ярослава Мудрого, походить від грецького слова «софія» - «мудрість». Побудований як головний храм Русі, був в давнину суспільно - політичним і культурним центром Київської держави.

На мальовничих схилах Дніпра розкинувся рідкісний за красою, унікальний за художньою цінністю ансамбль споруд Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Унікальні художні памятки Заповідника відбивають складний шлях розвитку вітчизняної культури - адже кожна епоха залишила тут свій слід. Архітектурний ансамбль Лаври нині складається з трьох різних за обсягом груп: на відносно рівному плато знаходиться Верхня лавра, на схилі гори розташувалися споруди на території Ближніх печер, а далі, на узвишші, розмістилася група будівель на території Дальніх печерах. Літопис повідомляє, що монастир був заснований у 1051 році в печерах. Звідси й походить його назва - Печерський. Через деякий час тут зявилися наземні храми, а печери перетворилися на місце поховань. Князі та бояри підтримували монахів, дарували їм золото, срібло, землю з селянами, різні угіддя. З часом монастир перетворився на центр християнської релігії, місце релігійного паломництва.

В даний час на Верхній території відновлений повністю величний Успенський Собор, в трапезному храмі проводяться служби, а в адміністративних будівлях розташовуються виставки декоративно-прикладного мистецтва, історичні експозиції. Музейним обєктом також є грандіозна дзвіниця, звідки відкривається чудовий вигляд. Нижня територія - діючий Свято-Успенський чоловічий монастир, де і розташовуються знамениті печери з мощами святих старців.

Андріївський узвіз - одна з найкрасивіших і знаменитих вулиць Києва. Петляючи по пагорбу, вона як би «збігає вниз» від Андріївської гори до Подолу. На Андріївській горі, височить прекрасний памятник архітектури високого бароко - Андріївська церква. За легендою на цьому місці, апостол Андрій під час своєї подорожі до Рима встановив хрест і пророкував  виникнення великого міста. Проект Андріївської церкви розробив  архітектор російського імператорського двору Бартоломео Франческо Растреллі.

Золоті ворота в Києві - одна з небагатьох памяток оборонного зодчества Київської Русі, що дійшли до наших днів. Золоті ворота були головним вїздом до Києва. Цей дивовижний витвір давньоруських зодчих - могутня бойова вежа, що церквою Благовіщення, - викликав захоплення сучасників і наводив жах на ворогів своєю неприступністю.Проживання: Готелі та вілли

Дивіться також!

23.10.2009 - Про Тернопільщину
06.11.2008 - Про Україну
30.10.2008 - Про Львів

RSS Anti Spam