Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як Ви дізналися про наш сайт?

- з пошукової системи
- реклама в газеті
- з дошки оголошень
- клікнув на банер
- порадив знайомий
- завжди знав
- випадково знайшов
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 1153
Коментарі: 6
Головна         Список  
Про Кіпр

  Кіпр є островом краси і країною контрастів. Прохолодні кедрові ліси в гірських масивах - повна зміна атмосфери і ландшафту після золотих, залитих сонцем піщаних пляжів. Спокій і тиша сіл різко контрастують з бурхливим життям сучасних космополітичних міст; вид розкішних готелів на березі моря змінюються дивовижними за красою природними пейзажами.

Кіпр - держава, розташована на однойменному острові в східній частині Середземного моря, на заході від Сирії і на півдні від Туреччини. Площа острова складає 9251 км2.

У 1974 р. Туреччина окуповувала північну частину Кіпру, і з тих часів острів виявився розділеним на турецько-кіпрську (Турецька республіка Північний Кіпр) і греко-кіпрську частини. Між грецькою і турецькою частиною не існує дипломатичних відносин, і турецька частина закрита для вїзду з грецької сторони.

 Клімат Кіпру субтропічний середземноморський з великою кількістю сонячних днів протягом всього року. Літо жарке і сухе, а зима мяка і дощова. Середня денна температура з червня до вересня складає +32 °С, з жовтня до листопада  +25 °С, з грудня до лютого +16 °С.

Чисельність населення Кіпру - 736,6 тис. осіб, з них 176 тис. (зокрема, 60 тис. переселенців з Туреччини) живуть на території «Турецької республіки Північного Кіпру». 78 % населення острова складають греки-кіпріоти, 18 % - турки-кіпріоти, живуть також вірмени.

Столицею Кіпру є Нікосія, яка розділена на дві частини: грецьку і турецьку. У грецькій частині проживає 177 тис. осіб, а в турецькій - близько 30 тис. осіб. Найбільш великими містами є Лімассол, Ларнака, Пафос. Міста Фамагуста, Кіренія, Морфу знаходяться на контрольованій турецькими військами території.

Кіпр - президентська республіка. Президентом є грек-кіпріот, віце-президентом повинен бути турок-кіпріот; кожного вибирає відповідна община на пятирічний термін. Президент і віце-президент здійснюють виконавчу владу через Раду міністрів, що формуються ними, обидва мають право вето. Законодавча влада належить палаті представників, депутати якої обираються термвном на 5 років кожною общиною окремо.

Основними релігіями в країні є православне християнство та іслам.
Офіційні мови - грецька і турецька. Також широко вживаються англійська, французька і німецька мови.

30 прямих авіарейсів повязують Кіпр з більшістю країн Європи і Близького Сходу, що, у свою чергу, забезпечує звязок зі всім світом. Сучасні міжнародні аеропорти знаходяться в Ларнаці і Пафосі. Лімассол і Ларнака є морськими портами. Тут же є яхтові гавані.

Національною грошовою одиницею є кіпрський фунт.

 Проживання: Готелі та вілли

Дивіться також!

16.11.2012 - Пошук туру OAE
16.05.2011 - Про ОАЕ
23.02.2010 - Пошук туру
15.09.2009 - Про Міконос
15.09.2009 - Про о.Кріт
12.05.2009 - Про о.Родос
05.05.2009 - Про Грецію

RSS Anti Spam