Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Як вплинула криза на ваші плани відпочинку?

- як відпочивав так буду
- все одно поїду
- змінив місце відпочинку
- навіть і не збирався відпочивати
- відмовився від поїздок
- інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 968
Коментарі: 1
Головна         Список  
Про Краків
 
Краків, чарівне і неповторне місто, з тисячолітньою історією внесений до списку ЮНЕСКО світової культурної спадщини. Це також культурна і туристична столиця Польщі. Краків знаходиться на півдні країни, в районі Малопольщі. Населяють його 800 тис. жителів.

Історія Кракова
Назва міста повязана з його легендарним засновником – князем Краком. Ім`ям цього князя і його дочки Ванди названі кургани VII і VIII ст., що знаходяться на околицях Кракова. Традиція насипання курганів збереглася в Кракові до XX ст


Вперше про Краків згадав східний купець в 965 р. Розквіт міста настав після 997 р., коли до Кракова приїхав князь Мешко I. Kнязь подарував краківські землі своєму синові Болеславу, майбутньому монархові, який оселився на Вавелі – краківському горбі на березі Вісли. Перебування Болеслава в Кракові дозволило місту стати поряд з Гнезно однією з головних резиденцій польських правителів. У 1320 р. у вавельському кафедральному соборі відбулася перша коронація в Польщі - князя Владислава Локетека. Царювання останнього Пяста, Казимира Великого, в другій половині XIV ст, принесло Кракову розквіт і розвиток. В цей час Краків увійшов до кола європейської культури, тут заснований перший польський університет.


У 1596 р. король Сигизмунд III Ваза переніс столицю держави до Варшави. У зв`язку з унією Польщі і Литви в 1569 р. Краків поступився місцем Варшаві, розташованій в центрі Речі Посполитої. У XVII і XVIII ст., в результаті нападу шведів, епідемій і пожеж, пограбувань військ, російських і прусських, Краків прийшов до занепаду. У 1795 р. після третього розділу Польщі Краків увійшов до складу Австрійської імперії. У ці часи він був важливим центром боротьби за незалежність Польщі.

 Під час Другої Світової війни Краків став столицею губернії, на щастя, уцілів, зберігши безцінні скарби культури і архітектури.
Після війни місто змінилося. На околиці виріс металургійний комбінат – Нова Гута. Тепер Краків розцвітає і захоплює всіх своєю красою, історичними і архітектурними пам`ятниками, а також неповторною атмосферою.

Пам`ятки Кракова.
Краківський ринок - це головний ринковий майдан міста – один з найбільших і гарніших в середньовічній Европі. Сюди веде вся сітка вулиць старого Кракова. Їх назви нагадують про святих, ченців і королів.

При Казимирі Великому на майдані побудували суконні ряди - Сукенніце, які в XIX столітті оточені аркадними галереями. І так торгівельні лавки стали головною прикрасою краківського ринку. На верхньому поверсі знаходиться картинна галерея Національного музею Кракова, усередині багато магазинчиків з сувенірами, а з південного боку Сукенніц можна побачити ніж, яким, як розповідає легенда, відрізували вуха злодіям.

У кутку ринку розташований найстаріший костел Кракова – Костел св. Войцеха, в якому розміщено експозицію археологічного музею.

Ринок завжди був центром міського життя, 600 років тому побудовано тут резиденцію міської влади – ратушу. Сьогодні залишилася тільки вежа, в якій знаходиться філія міського музею, а в підвалі – театр. Поряд з вежою на тому місці, де Тадеуш Костюшко, керівник повстання 1794р., присягав на вірність польському народові, встановлена пам`ятна плита.

У південній частині майдану знаходиться пам`ятник Адаму Міцкевичу.
Тут щорік в грудні організовують конкурс краківських «шопок»– красивих споруд, склеєних з паперу і картону, що показують місце народження Христа.

Найзнаменитіший костел Кракова, Маріяцький костел, розташований також на території Краківського ринку. Тут можна побачити прекрасні готичні вітражі, розписанні Яном Матейко, шедевр майстерності - стулковий вівтар, створений Витом Ствошом.

І ще дуже багато цікавого...Проживання: Готелі та вілли Кракова

Дивіться також!

03.11.2008 - Про Польщу...
06.10.2008 - Варшава - про місто.
06.10.2008 - Закопане - про курорт
Немає коментарів. Чом би Вам не залишити свій?
Ваше ім?я:
Коментар:
Смайл - 01 Смайл - 02 Смайл - 03 Смайл - 04 Смайл - 05 Смайл - 06 Смайл - 07 Смайл - 08 Смайл - 09 Смайл - 10 Смайл - 11 Смайл - 12 Смайл - 13 Смайл - 14 Смайл - 15 Смайл - 16 Смайл - 17 Смайл - 18
Секретний код:
Секретний код
Повторити:

RSS Anti Spam