Ukrainian Language Poland Language English Language

Опитування

Що впливає на Ваш вибір турфірми через інтернет?

- Рекомендації тур. порталів
- Можливість замовити тур on-line
- Детальна інформація про тури
- Гарні банери та зручність сайту
- Інше (вказати в коментарях)


Результаты
Другие опросы

Всего голосов: 455
Коментарі: 2
Головна         Список  
Про Словенію

Словенія - єдина країна у світі, в назві якої присутнє слово любов (якщо читати по англійськи - slovenia). Тому вже сама назва інтригує і навіює романтичний настрій. І це не випадково, адже за милозвучною назвою криється надзвичайно мальовнича країна. Потрапивши сюди можна відчути себе у казці, завдяки чудесній природі - поєднанню гірських хребтів, рівнин, печер та морського узбережжя. Милує око і дивовижна архітектура, яка збереглася ще з Х ст. Загалом Словенія країна, що приваблює туриста на будь-який смак - тут отримують величезне задоволення і поціновувачі мистецтва, і прихильники гірського туризму, і зимового гірськолижного відпочинку, і відпочиваючі на морському узбережжі. Тому відвідавши Словенію хоч раз, хочеться повернутися сюди ще раз і ще раз.

Географія

Словенія - держава на Балканському півострові. На півночі межує  з Австрією, на північному сході - з Угорщиною, на північному-сході і півдні - з Хорватією, на заході - з Італією. Із заходу омивається Адріатичним морем. Площа країни становить 20254 км2. Словенія - переважно гірська країна. На півночі розташовані хребти Східних Альп - Похорье, Караванке, Савиньські Альпи, Юлійські Альпи. Південь країни зайнятий північною окраїною Динарського нагіря. Тут знаходиться вапнякове плато Крас (Карст) з карстовим рельєфом і всесвітньо відомою печерою Постойнська-Яма. На заході та сході простягаються низовини.                                                                                                      

Населення

Складає близько 2 019 406 чоловік (станом на 2007 р.). Етнічні групи: словенці - 91 %, хорвати - 3%, серби - 2 %.                                                                                            

Клімат

Помірно-континентальний, на узбережжі - мякий морський. У Словенії три різних кліматичних зони: середньоєвропейська, альпійська і середземноморська. Влітку середня температура повітря складає +21оС, а взимку - 0о С. Найтеплішим періодом в горах вважається вересень - травень. Літо триває, як правило, з початку червня і до кінця жовтня. Це період купального сезону як на морі, так і в озерах країни.            Мова

Державною мовою є словенська Більшість словенців також володіють англійською, італійською та німецькою.                                                                             

Релігія

Віросповідання: римський католизм - 96 %, іслам - 1 %.

Транспорт

Транспортна мережа надзвичайно розвинута. Прокати автомобілів знаходяться у всіх великих містах. Вартість таксі висока. Досить поширеним є автостоп. Найдешевшим транспортом є автобус, який в середньому коштує 2 $. Жетони можна придбати у всіх газетних та тютюнових кіосках. Автобуси основних маршрутів працюють з 3:00 до 00:00, інші - з 5:00 до 22:30. Залізнодорожні шляхи охоплюють практично всю територію країни. Квитки продаються в залізнодорожніх касах і в туристичних офісах, а також безпосередньо в поїздах (там вони будуть дещо дорожче).                                                                                            

 Валюта

Грошовий номінал в Словенії - євро. В обігу знаходяться банкноти номіналом  в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Банки відчинені з 08:00 до 18:00 з перервою (зазвичай - з 12:30 по 14:00) в  будні і з 08:00 до 12:00 в суботу. Вихідний - неділя, а в деяких банках - і понеділок. Обміняти валюту можна в банках (комісія зазвичай складає 1%), поштових відділеннях, готелях (найвища комісія - до 5%), обмінних пунктах і турагентствах, а також на вокзалі в Любляні (цілодобово і без комісії). Курс може значно варіювати в різних місцях. Кредитні карти і дорожні чеки приймаються в більшості дорогих ресторанах, у відділах великих банків, магазинах та готелях, але далеко не всі із них працюють з іноземними кредитними картами.                                                                         

Святкові дні
1 та 2 січня - Новий рік
8 лютого - День Прешерна, Свято словенської культури
Великдень ( Великодні неділя та понеділок)
27 квітня - День Повстання проти окупантів
1 та 2 травня Свято міжнародної солідарності трудящих
25 червня - День Республіки
15 серпня - Успення Пресвятої Богородиці
31 жовтня - День Реформації
1 листопада - День памяті покійних
25 грудня - Різдво
26 грудня -День незалежності

Сувеніри

Із Словенії можна привезти: вишивку, вязані вироби ручної роботи, гончарні та плетені вироби, кришталь, чудові словенські вина, а також національні алкогольні напої: медицю, хрушковець, вілямовку. Серед шанувальників спеціалізованого шопінгу дуже популярними є поїздки на фабрику Elan для покупки гірськолижного спорядження та одягу зі знижкою.

Національна кухня

Шедеври національної кухні - свинні ковбаски з хріном, словенські штруклі (кульки із тіста, з начинкою із фаршу), вялений окорок пршут (нарізаний тонкими скибочками з оливками та вином). На узбережжі Адріатики досить популярними є перші страви - суп із свинини з овочами й оцетом, яловичий бульйон, рибний суп та капусняк, який готується із кислої капусти, картоплі, квасолі на бульйоні, звареного з копченого мяса. Нарешті, словенці дуже люблять солодке й випічку. На першому місці стоїть потиця (пиріжки) із дріжджового тіста з різноманітною начинкою: горіхи, родзинки, сир, мед, мак. Фірмовим пирогом з слоїстого тіста та начинкою із сиру, родзинок й маку є прекмурська гібаниця.Проживання: Готелі та вілли

Дивіться також!

20.11.2009 - Про Марибор
02.06.2009 - Про Любляну

RSS Anti Spam